Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Overwatch 2 w 600 FPS. Blizzard szykuje upgrade dla najmocniejszych pecetów

Czy ludzkie oko to zauważy?

Overwatch 2 podniesie górną granicę w liczbie klatek na sekundę. Dotychczas na najpotężniejszych komputerach graliśmy nawet we 400 FPS, ale w „dwójce” limit wzrośnie do... 600 FPS.

Informację ujawniono wraz z ogłoszeniem kart RTX 4000 od Nvidii. Właśnie sprzęt takiej klasy będzie potrzebny do uzyskania opisywanej płynności. W opublikowanym trailerze firma chwali się, jak gra działa właśnie na RTX 4090, w 1440p - osiąga stałe 360 FPS.

Do tego wysokie ustawienia graficzne oraz Nvidia Reflex, do zmniejszenia opóźnień poniżej 10 ms. Liczbę 360 klatek na sekundę nie wybrano ze względu na zbyt małą moc karty, lecz na fakt, że trudno obecnie o monitor, który wyświetlałby obraz w wyższej częstotliwości odświeżania.

Końcową datą istnienia Overwatch 1 będzie 2 października. Po upływie 27 godzin - jeśli wszystko pójdzie sprawnie - zagramy w Overwatch 2, które pozostanie jedyną aktywną odsłoną serii.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze