Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Outerra World Sandbox pozwoli zmodyfikować cały świat

Ogromna piaskownica.

Firma MicroProse zapowiedziała wczoraj pięć gier: cztery o bombowcu B-17, a także Outerra World Sandbox. Ostatni tytuł znacząco się wyróżnia - pozwoli zmodyfikować całą Ziemię.

Projekt słowackiej firmy Outerra powstaje już od kilku dobrych lat - silnik pamięta jeszcze 2008 rok. Deweloperzy zbierają dane z przeróżnych źródeł, by generować wiarygodną wersję naszej planety: z realistycznym terenem, drogami, budynkami, lasami, zbiornikami wodnymi i tak dalej.

Następnie możemy zwiedzić dowolny zakamarek planety, a także wprowadzić szeroki zakres modyfikacji. Można na przykład zbudować nową linię kolejową, postawić na tory lokomotywę i zwiedzić świat w takiej perspektywie.

„Jeśli jakieś miejsce na Ziemi jest na naszej liście miejsc do odwiedzenia, możemy się tam udać. Zaplanuj przygodę, przeskakując pomiędzy różnymi pojazdami i rodzajami terenu. Obserwuj horyzont z lądu, morza i powietrza” - czytamy w opisie.

Chciałbyś przejść się po ulicach Paryża w latach 30. ubiegłego wieku? A może zaprojektować własny Nowy Jork na początku XX wieku? Można nawet modyfikować krajobraz planety, zanim jeszcze zabrała się za to ludzkość” - napisano na Steamie. Outerra World Sandbox nie ma jeszcze daty premiery.

Dziełami podzielimy się z innymi graczami, za pośrednictwem Warsztatu na Steamie. Pomimo skali produkcji, wymagania sprzętowe są wyjątkowo oszczędne: Intel Core i5 oraz GTX 1060 od Nvidii. Podobny w założeniach projekt na bazie silnika Outerra - pod nazwą Anteworld - wydano już w 2012 roku, także z Ziemią w skali 1:1. Innowacją są teraz zapewne przeróżne opcje modyfikowania i edytowania.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze