Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oszustwo przy pracy zdalnej. „Udawana” mysz hitem sprzedaży w Polsce

Popularniejsza niż prawdziwe myszy.

Nietypowym hitem sprzedaży na Amazonie okazał się niewielki gadżet USB, pozwalający symulować ruchy myszy. Trafił na listę bestsellerów, a w popularnym agregatorze promocji zagłosowało na niego 3,5 tysiąca osób.

W opisie Vaydeer Mouse Jiggler - bo tak nazywa się urządzenie - możemy przeczytać: „W 100% niewykrywalny. Po podłączeniu do komputera, zostanie on rozpoznany jako zwykła mysz, a nie nieznane urządzenie USB. W ten sposób Twój dział IT widzi tylko inną myszkę, a Twój komputer pozostanie aktywny”. Po podpięciu do portu USB w komputerze, urządzenie zaczyna poruszać kursorem po całym pulpicie, w losowych kierunkach i z różną prędkością.

Urządzenie ma oczywiście na celu oszukanie oprogramowania do koordynacji pracy zdalnej, z jakiego korzysta obecnie wiele firm. Niektóre tego typu programy pozwalają śledzić aktywność pracownika i powiadamiać przełożonego, gdy ten na dłuższy czas odejdzie od komputera.

Jedna z grafik reklamowych. Źródło: amazon.pl

Aktualnie produkt firmy Vaydeer na pierwszym miejscu bestsellerów w kategorii „myszy”, wraz z podobnym produktem firmy Rii na drugiej pozycji. Wyprzedza pod tym względem „prawdziwe”, jak chociażby myszy Logitech MX Ergo, czy Razer Basilisk X Hyperspeed. Gdy kilka dni temu urządzenie można było nabyć w niższej cenie, na promocję zagłosowało ponad 3,5 tys. użytkowników popularnego agregatora ofert Pepper.

Ponadto w komentarzach do wyżej wspomnianej oferty wiele osób podzieliło się własnymi „sztuczkami” na oszukiwanie systemu pracy zdalnej, bez konieczności kupowania dedykowanych urządzeń. Oczywiście moralna strona tego typu praktyk budzi wątpliwości i może na dłuższą metą zniechęcić pracodawców do zezwalania na wykonywanie obowiązków z domu. To z kolei z pewnością nie spodoba się osobom, którym tego typu tryb pracy jak najbardziej odpowiada.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze