Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ostatni współzałożyciel studia PopCap opuszcza firmę po 14 latach

Powstaje „całkiem nowe” Peggle.

Electronic Arts poinformowało, że współzałożyciel studia PopCap - John Vechey - postanowił opuścić firmę.

Studio powstało w 2000 roku z inicjatywy Vecheya, Briana Fiete oraz Jasona Kapalki. Cała trójka zdążyła już zrezygnować z pracy.

Electronic Arts nabyło PopCap w 2011 roku za 750 mln dol. Pierwszym tytułem firmy było Bejeweled, dzięki któremu deweloperzy zdobyli błyskawiczną popularność.

„Gdy zakładałem PopCap, moim celem była dobra zabawa i tworzenie wspaniałych gier” - napisał Vechey w oświadczeniu. „Nasza wizja zawsze polegała na uszczęśliwianiu ludzi przez gry i uważam, że realizujemy te założenia każdego dnia.”

„Dzisiaj jestem dumny z firmy, jaką razem zbudowaliśmy, z naszych gier i ze współpracy z wszystkimi twórcami. Będzie mi was brakowało.”

Menedżer zdradził, że zajmie się teraz zagadnieniami związanymi z ochroną środowiska, pokojem na świecie i sprawiedliwością społeczną w organizacji non-profit.

„A co potem? Kto wie. Może zostanę przy działalności charytatywnej, może założę nową firmę, może dołączę do większej. Teraz skupiam się na nabraniu właściwego dystansu, by odpowiednio docenić ostatnie 15 lat.”

Szef działu EA Mobile - Frank Gibeau - życzył odchodzącemu pracownikowi wszystkiego najlepszego i ujawnił przy okazji, że PopCap zajmuje się teraz produkcją „całkiem nowej” odsłony serii Peggle.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze