Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Orkiestra symfoniczna nagra muzykę do odświeżonej wersji Grim Fandango

Twórcy opisują zmiany.

W przyszłym roku na PC i konsolach PlayStation ukaże się odświeżona odsłona klasycznej przygodówki Grim Fandango. Na imprezie Indiecade twórcy zaprezentowali niektóre z przygotowywanych modyfikacji.

Grim Fandango cechuje nietypowa oprawa graficzna

Najwięcej pracy poświęcono na oprawę graficzną. Podniesiono rozdzielczość pre-renderowanych teł, a tekstury dla modeli powstały od podstaw. Podobnie jak w remake The Secret of Monkey Island, gracze będą mogli za pomocą jednego przycisku przełączać się między starą i nową grafiką - informuje serwis Polygon.

Obraz wyświetlany będzie w klasycznych proporcjach 4:3, ale w planach są także inne opcje dla posiadaczy panoramicznych ekranów. Dodano współczesne sterowanie, bazujące na modyfikacji przygotowanej przez gracza już jakiś czas temu - twórca moda został zatrudniony przez Double Fine w ramach kontraktu.

Od postaw powstaje także ścieżka dźwiękowa. Utwory midi w przyszłym tygodniu rozpocznie nagrywać Melbourne Symphony Orchestra, odpowiedzialna także za utwory do przygodówki Broken Age. Gracze będą też mogli odsłuchać komentarzy od twórców. O produkcji opowiedzą producent Tim Schafer i inni deweloperzy.

Premiera na początku przyszłego roku. Wszystkie platformy docelowe to PC, PlayStation 4, PS Vita, Mac i Linux, ale Double Fine nie wyklucza innych konwersji w przyszłości.

Grim Fandango to klasyczna przygodówka, łącząca elementy czarnej komedii i kryminału noir. Gracze wcielają się w Manuela Calaverę, agenta biura podróży Departamentu Śmierci. Akcja rozgrywa się w świecie zmarłych. Oryginalna wersja zadebiutowała w 1998 roku na PC.

Zobacz także: Grim Fandango - Poradnik, Solucja - kompletny opis przejścia kultowej przygodówki, z obrazkami i wyjaśnieniami zagadek.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze