Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Origin umożliwi zwrot gier

AKTUALIZACJA: Usługa dostępna w Polsce.

Aktualizacja: Rodzimy oddział Electronic Arts poinformował, że program „Gwarancja Zadowolenia z Gry” jest od dzisiaj dostępny w Polsce.

Przygotowano także materiał wideo, który wyjaśnia założenia nowej usługi:

*

Oryginalna wiadomość: Origin - usługa dystrybucji cyfrowej Electronic Arts umożliwi zwrot zakupionych gier od tego wydawcy, do 24 godzin po pierwszym włączeniu.

Gracze będą mieli tydzień na włączenie gry, po czym przez 24 godziny tytuł będzie można bez dodatkowych kosztów zwrócić i odzyskać wydane pieniądze. W przypadku zamówień przedpremierowych tydzień liczony jest od daty premiery.

„Jeśli coś nie wypali, nie wciągnie cię historia lub akcja, nawet jeśli gra nie chce współpracować z kartą graficzną, macie nasze wsparcie” - napisał na blogu Origin rzecznik EA, Thierry Nguyen.

„Złożenie wniosku o zwrot jest proste. Wystarczy wejść w historię zamówień, kliknąć odpowiedni link na liście ostatnich zakupów i odpowiedzieć na kilka pytań. Resztą zajmiemy się my.”

EA nie podaje oficjalnego powodu uruchomienia programu „Origin Great Game Guarantee”, ale nie bez znaczenia jest zapewne kłopotliwa premiera SimCity, po której wydawca oferował graczom darmowe tytuły w ramach przeprosin za problemy.

Obecnie usługa dostępna jest w 20 krajach, ale do końca września powinna wystartować na całym świecie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze