Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Origin przechodzi do historii. EA App opuszcza fazę beta

Coś się kończy, coś się zaczyna.

Po 10 latach platforma Origin służąca do kupowania i uruchamiania gier Electronic Arts na PC przechodzi do historii. Jej miejsce zajmie nowa aplikacja EA App, która właśnie wyszła z fazy testów i stała się dostępna dla wszystkich.

Origin nie cieszył się najlepszą opinią wśród graczy. Głos społeczności został wysłuchany i nowa aplikacja nie powinna powielać błędów poprzedniczki. Twórcy obiecują, że będzie lżejsza, szybsza i bardziej niezawodna, a także zapewni łatwiejszy dostęp do gier i usług EA.

Interfejs jest bardziej przejrzysty i przypomina odrobinę aplikację Xbox na PC. EA App pozwala też połączyć konta i importować listy znajomych ze Steama, PlayStation i ekosystemu Xbox. Pobieranie i aktualizacje odbywają się w tle, a przejście z Origin powinno być łatwe i bezproblemowe.

Nowy launcher EA App uprości wiele rzeczy.

Nie trzeba zakładać nowego konta - wystarczy się zalogować na istniejące, a wszystkie zainstalowane i posiadane gry oraz dodatki będą już czekać w EA App. To samo tyczy się zapisów rozgrywki - zarówno lokalnych, jak i tych w chmurze - oraz listy znajomych, które zostaną przeniesione do nowego środowiska z wyprzedzeniem.

EA App jest już dostępna na komputerach PC z systemem Windows. Na razie przejście na platformę jest opcjonalne, ale za jakiś czas każdy będzie musiał przenieść się do nowego launchera. Aplikacja nie jest dostępna na komputerach z systemem MacOS, a ich posiadacze mogą dalej korzystać z Origin.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze