Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oriental Empires - strategia w stylu Total War dostępna na PC

W Early Access.

Turowa strategia Oriental Empires zadebiutowała na Steamie w programie Early Access, oferując rozgrywkę, która najbardziej przemówi chyba do graczy czekających na Total War: Shogun 3.

Do ataku!

Produkcja Iceberg Interactive łączy właśnie pomysły z tego cyklu, dodając kilka najważniejszych konceptów z Civilization.

Gracz wciela się w przywódcę plemienia lub miasta z terenu współczesnych Chin, a zadaniem jest rozwój, dyplomacja, podbój i założenie wielkiego imperium.

Rozgrywkę prowadzimy na dwóch płaszczyznach - na ogólnej mapie świata podzielonej na pojedyncze pola, na wzór cyklu Civilization. Potyczki toczymy już jednak na osobnych polach bitew, w myśl założeń serii Total War.

Twórcy przygotowali 16 różnych frakcji, każda z własnymi wadami i zaletami. Akcja toczy się na terenach z krajobrazami autentycznych Chin i Mongolii.

Bitwy to setki i tysiące szczegółowych jednostek podzielonych na chorągwie, z interfejsem - ponownie - przypominającym Total War od Segi i możliwością swobodnego przybliżania i oddalania obrazu.

Nie brakuje także rozwoju struktur i budynków, czy też rozwoju okolicznego terenu. Postawimy między innymi rynki i porty, generujące gotówkę.

Do tego oblężenia, liderzy, konieczność radzenia sobie z rebeliantami i innymi niepokojami, a także wydawanie edyktów i praw.

Cena na Steamie wynosi obecnie 22,39 euro (ok. 97 zł). Po 27 września wzrośnie o 20 procent.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze