Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

OlliOlli 2 ukaże się na PlayStation 4 i PS Vita w przyszłym roku

Sequel zręcznościowej produkcji.

Studio Roll7 zapowiedziało kontynuację zręcznościowej gry OlliOlli. Sequel ukaże się w przyszłym roku na PlayStation 4 oraz PS Vita. Twórcy planują rozwinięcie i dopracowanie dobrze już znanych konceptów.

Zadaniem graczy ponownie będzie zdobycie jak największej liczby punktów podczas zjazdu na deskorolce w dół wzgórza. Deweloperzy postawili na odświeżoną oprawę graficzną oraz nowe tricki.

Piksele z pierwowzoru zamieniono teraz na „gładszą” i bardziej kolorową oprawę, co przekłada się także na płynniejsze animacje. Gracze otrzymają też dostęp do większego zakresu tricków na czele z manualami, umożliwiającymi wydłużenie combosów.

Twórcy obiecują także rozwiązanie problemu z pierwszej części, czyli nagłych skoków poziomu trudności. Coraz bardziej skomplikowane poziomy wprowadzane będą stopniowo, a gracz zdąży przyswoić nowe umiejętności.

Pojawi się też wsparcie dla funkcji SharePlay, pozwalającej zaprosić do wspólnej zabawy znajomego, który nie posiada własnego egzemplarza danej gry. W OlliOlli zastosowanie usługi polega na przekazaniu przyjacielowi kontroli nad grą - nawet jeśli ten znajduje się na drugim końcu świata. Lokalnie włączymy też tryb podzielonego ekranu, dla maksymalnie czterech osób.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze