Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oficjalny pokaz Lords of the Fallen prezentuje potęgę Unreal Engine 5

Jest też niespodzianka dla fanów Bloodborne.

Wydawca CI Games opublikował nowy materiał z Lords of the Fallen, skupiający się na możliwościach graficznych silnika Unreal Engine 5. Produkcja zapowiada się na jednego z najładniejszych soulslike'ów w historii gatunku.

Około 4-minutowy materiał prezentuje kilka różnorodnych lokacji oraz jeden z przykładowych modeli postaci. Wciąż jest mrocznie, choć tym razem mamy okazję przyjrzeć się szczegółom wnętrz monumentalnych budynków i detalom uzbrojenia protagonisty. W jednej ze scen pokazano także krótkie starcie z przeciwnikiem w lokacji przypominającej kuźnię.

Co ciekawe, we fragmencie skupiającym się na pokazaniu animacji walki wykorzystano postać bardzo przypominającą protagonistę z Bloodborne, a więc jednej z najbardziej rozpoznawalnych produkcji od studia FromSoftware. Wygląda na to, że deweloperzy z Hexworks celują w bardzo konkretną grupę odbiorców.

Podobieństwa do produkcji japońskiego dewelopera nie są bynajmniej przypadkowe. Już pierwszy oficjalny pokaz rozgrywki sugerował, że gra czerpie z serii Dark Souls obfitymi garściami. Klimat ocieka grozą, a modele niektórych maszkar potrafią wywołać co najmniej zniesmaczenie.

Lords of The Fallen jeszcze niedawno nazywało się The Lords of The Fallen i to odróżniało tytuł gry od pierwowzoru, czyli Lords of the Fallen z 2014 roku. Wygląda jednak na to, że twórcy porzucili teraz „The”, bo brakuje go w materiałach promocyjnych czy na krtach gry w cyfrowych sklepach.

Twórcy chcą, aby gra stała się „punktem odniesienia” dla przyszłych produkcji action-RPG. Otrzymamy więc półotwarty świat bez ekranów ładowania, podzielony na dwa równoległe wymiary. Nie zabraknie walki, sporej ilości umierania oraz bogatej oferty ekwipunku.

Lords of the Fallen ma zadebiutować jeszcze w 2023 roku, nie podano jednak konkretnej daty premiery. Tytuł zmierza wyłącznie na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze