Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżone menu StarCrafta 2 będzie bardziej „społecznościowe”

Zmiany w ramach łatki.

Blizzard opisał zmiany w interfejsie strategii StarCraft 2, wprowadzane za darmo w ramach aktualizacji, jeszcze przed premierą rozszerzenia Legacy of the Void.

Nowe menu główne

Głównym celem deweloperów jest przygotowanie bardziej „społecznościowego” podejścia, a największym problemem jest podobno zbyt duża liczba okien na ekranie.

Aby usprawnić komunikację graczy, wszystkie okna czatu zostaną połączone w jeden przystępny panel, zawsze widoczny na monitorze.

Zwiększy się też maksymalna liczba uczestników rozmowy: ze stu do dwustu - z automatycznym wchodzeniem na „ogólny” kanał po włączeniu gry i z usuwaniem nieaktywnych użytkowników.

Łatwiejsze będzie też dołączanie do klanowych i grupowych rozmów, a rozmiar okien dostosujemy do własnych preferencji. Zmiany w systemie czatów wymusiły też przeprojektowanie głównego menu. Przyciski z nawigacją, opcjami czy powtórkami powędrują na górę ekranu, zostawiając dół na opcje społecznościowe.

Modyfikacje dotyczą także trybu Arcade. Dział „Open Games” będzie tu teraz sekcją startową, z lepszym dostępem do informacji na temat mapy.

Więcej szczegółów i porównawczych screenów znaleźć można na oficjalnej stronie. StarCraft 2: Legacy of the Void debiutuje 10 listopada.

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze