Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżona wersja Icewind Dale ukaże się 30 października

Na PC i Linux.

Przedstawiciel studio Beamdog poinformował, że odświeżona wersja klasycznego RPG Icewind Dale - z podtytułem Enhanced Edition - ukaże się 30 października tego roku.

Pierwotnie planowano debiut jeszcze we wrześniu, a samą produkcję zapowiedziano w sierpniu.

Deweloper Trent Oster dodał, że gra trafi do sklepów dystrybucji cyfrowej: na stronie Beamdog, na GOG i na Steam. Platformy docelowe to PC i Linux. W planach jest jeszcze konwersja na urządzenia mobilne.

Enhanced Edition zostanie wzbogacone sześcioma dodatkowymi, rozbudowanymi misjami. Twórcy wprowadzą też 60 nowych przedmiotów i ponad 120 czarów. W zestawie znajdą się również rozszerzenia Serce Zimy oraz Trials of the Luremaster.

Produkcja zaoferuje także możliwość wspólnej zabawy w kooperacji - w przygodzie udział weźmie nawet sześciu graczy. Twórcy przygotowują oczywiście ulepszoną oprawę graficzną - wysoką rozdzielczość i lepszej jakości tekstury.

Icewind Dale to wydane w 2000 roku RPG od studia Black Isle. Odpowiedzialne za odświeżoną edycję studio Beamdog opublikowało już w przeszłości nowe wersje Baldur's Gate i Baldur's Gate 2.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze