Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odpowiedź Sony na Xbox Game Pass to "słuszna decyzja". Phil Spencer chwali PlayStation Spartacus

Mimo bezpośredniej konkurencji.

Szef działu Xbox w Microsofcie skomentował pogłoski o zbliżającej się odpowiedzi na Game Pass, a więc usłudze PlayStation o roboczej nazwie Spartacus. Phil Spencer twierdzi, że to odpowiedni krok ze strony japońskiej korporacji.

- Nie chcę brzmieć, że robimy to w najlepszy sposób [chodzi o usługi bazujące na subskrypcji - red.], ale sądzę, że to dobre wyjście, że pozwalamy klientom grać w to, co chcą i gdzie chcą, dajemy im wolność w budowaniu biblioteki tytułów, a także jesteśmy transparentni, jeśli chodzi o inicjatywy odnośnie PC, cross-gen i innych rzeczy - powiedział Spencer w rozmowie z IGN.

- Więc kiedy słyszę, że inni tworzą rzeczy jak Game Pass lub decydują się na [wydanie gier - red.] na PC, ma to dla mnie sens, bo myślę, że jest to dobra odpowiedź.

Spartacus połączy podobno PS Plus z PS Now, a więc usługą streamingu gier

Szef Xbox dodał, że nie uważa, że próba rzekomego naśladowania subskrypcji Microsoftu przez Sony to dowód, że „zieloni” bardzo wcześnie wpadli na świetny pomysł - raczej że branża będzie dążyć właśnie do takiego modelu biznesowego i jest to nieuniknione.

- Kiedy rozmawiam o tym z naszymi zespołami, mówię o nieuchronności - wyjaśnia Spencer. - Powinniśmy więc kontynuować innowację i wciąż konkurować, ponieważ to, co robimy, może mieć przewagę na dzisiejszym rynku, ale tylko dlatego, że zaczęliśmy pierwsi, a nie dlatego, że stworzyliśmy coś, czego nikt nie może stworzyć.

Zgodnie z wiarygodnymi, choć niepotwierdzonymi informacjami, Spartacus ruszy wiosną 2022 roku. Zaoferuje trzy plany abonamentowe, w tym dostęp do dużego katalogu gier, właśnie na wzór Game Passa.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze