Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oddany fan Nintendo zgromadził 8 tysięcy przedmiotów związanych z firmą

O wartości ponad 1,3 mln zł.

Oddany fan Nintendo ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich ustanowił nowy rekord Guinnessa dzięki swojej kolekcji gadżetów i pamiątek związanych z japońską firmą.

33-letni Ahmed bin Fahad w wolnym czasie zgromadził ponad 8 tysięcy gier, konsol i akcesoriów. Jego codzienne zajęcie to pilnowanie porządku jako policjant w Dubaju.

Oficjalny tytuł od ekspertów Guinnessa mówi o „największej kolekcji akcesoriów związanych z Nintendo Entertainment System”, ale zbiory obejmują znacznie więcej.

Fahad szacuje, że przez lata wydał równowartość około 1,37 mln złotych, wybierając się na zakupy między innymi do Japonii, Niemiec i Singapuru.

- To bardzo drogie hobby, ale chciałem ustanowić rekord, by pokazać światu, że Arabowie interesują się nie tylko szybkimi samochodami i świecidełkami - wyjaśnia sam zainteresowany.

Mężczyzna przygotował w swoim domu specjalne pomieszczenie, gdzie zgromadził swoją kolekcję. Nie zabrakło nawet sporych rozmiarów półki w kształcie triforce.

To właśnie tu znajdują się najcenniejsze eksponaty, w tym rzadkie stanowisko Nintendo M8 Demo Unit, wykorzystywane w latach 80. w japońskich sklepach do prezentacji gier na Famicom.

- Po raz pierwszy zobaczyłem grę u mojego wujka i zacząłem prosić rodziców, by coś mi kupili. Niemal rok później dostałem prezent: konsolę - wspomina Fahad.

Od tego czasu nigdy nie sprzedał żadnego otrzymywanego tytułu, a zbiór rósł przez ponad 20 lat.

- W przypadku większości tytułów kupuję co najmniej dwie sztuki: jedną do użytkowania i jedną do zatrzymania - kończy. - To bardzo drogie hobby, ale nie zamierzam przestawać.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze