Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oculus Rift w wersji dla konsumentów dopiero w przyszłym roku

Wkrótce zapowiedzi gier.

Firma Oculus ogłosiła, że zestaw rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift ukaże się w wersji dla konsumentów dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Prototyp (na zdjęciu) zapewnie nie będzie odbiegał wyglądem od ostatecznej wersji

Gadżet planowano początkowo wydać jeszcze w tym roku, ale obecnie na rynku znajdują się tylko dwie wersje urządzenia przeznaczone dla deweloperów.

Szczegóły na temat ceny czy ostatecznej konfiguracji pozostają tajemnicą.

„W nadchodzących tygodniach ujawnimy detale dotyczące sprzętu, oprogramowania i kontrolerów, a także zapowiemy wiele z naszych gier i programów” - napisano w oświadczeniu (dzięki, Polygon).

Twórcy urządzenia zapewniają, że bazują na wyglądzie i komforcie użytkowania ostatniego prototypu - Crescent Bay. W planach jest dalszy rozwój systemu odpowiedzialnego za śledzenie ruchów, by z zestawu można było wygodnie korzystać także na siedząco.

Crescent Bay zapewnia obecnie 360-stopniowy kąt widzenia, zintegrowany system audio oraz podwójny wyświetlacz - po raz pierwszy w Oculus Rift. Jak zauważa serwis VRFocus, twórcy mogą zechcieć odpowiedzieć w ostatecznej wersji na możliwości HTC Vive od Valve, dysponującego między innymi opcją skanowania pomieszczenia.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze