Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obsidian przypomina, że na razie nici z Fallout: New Vegas 2

Życzenia z łyżką dziegciu.

Na Twitterze Obsidian Entertainment pojawiły się życzenia z okazji 25-lecia marki Fallout. Mimo wesołej okazji, przedstawiciele studia postanowili jednym zdaniem ostudzić oczekiwania graczy odnośnie Fallout: New Vegas 2. Tylko czy aby na pewno?

Szczęśliwej 25. rocznicy wydania oryginalnego Fallouta! To marka, której korzenie pomogły ukształtować nas i świat, który naprawdę kochamy. Zanim ktokolwiek zapyta, mamy teraz pełne ręce roboty, więc nie”.

Wypowiedź odnosi się do pytań o Fallout: New Vegas 2, jakie pojawiają się praktycznie przy każdej możliwej okazji. Twórcy jasno zaznaczyli, że obecnie mają na głowach mnóstwo innych projektów i w najbliższym czasie nawet nie zamierzają zabierać się za kontynuację hitu z 2010 roku.

Należy jednak zwrócić uwagę na niejednoznaczną naturę wypowiedzi. Faktycznie, nie planują w tej chwili produkcji, ale jednocześnie nie mówią stanowczego nie i najwyraźniej wcale nie wykluczają, że w przyszłości zajmą się kolejnym Falloutem. Można to też odebrać jako delikatną sugestię, że w istocie chcieliby podjąć się zadania w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Fallout: New Vegas uważane jest wśród fanów marki za jedną z najlepszych - jeśli nie najlepszą - grę z serii i nie powinno nikogo dziwić, że temat kontynuacji powraca jak bumerang. Co więcej, zarówno odpowiedzialne za New Vegas studio Obsidian, jak i właściciel marki Fallout - Bethesda - należą teraz do Microsoftu, co sprawia, że marzenia graczy są bliższe spełnienia niż kiedykolwiek wcześniej.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze