Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obsidian Entertainment: nie wykorzystujcie The Outer Worlds do krytykowania Fallouta 76

„Nie chcemy konkurować”.

Twórcy The Outer Worlds przyznali, że nie są zadowoleni z wykorzystywania produkcji do umniejszania studiu Bethesda oraz Fallout 76. O odczuciach opowiedzieli Tim Cain oraz Leonard Boyarski, reżyserowie gry, a także twórcy Fallout: New Vegas.

Oba tytuły osadzono w podobnych realiach, jednak The Outer Worlds stawia na klasyczne rozwiązania, znane chociażby z dawnych pozycji z serii Fallout. Wielu graczom nie podoba się kierunek, który obrała Bethesda, tworząc wieloosobowe Fallout 76.

- To przygnębiające, gdy twoja gra jest używana do zniszczenia innej produkcji. Nie po to ją tworzymy. Nie robimy jej również po to, żeby zniechęcić kogoś do zagrania w inny tytuł - powiedział Cain w rozmowie z GameInformer.

Boyarski podkreślił z kolei, że złe przyjęcie gry, nad którą pracowało się przez kilka lat, to miażdżące doświadczenie dla twórców i obaj mieli podobne przeżycia w przeszłości.

- Pracujemy nad grą już od dłuższego czasu. Samo to powinno stanowić ogromną dziurę w teorii o naszej anty-Bethesdowej polityce - zaznaczył Boyarski.

Głos w sprawie zabrał również Feargus Urquhart, szef Obsidian Entertainment, podkreślając, że studio nie chce konkurować z Bethesdą, a jedynie wypełnić lukę dla jednoosobowych gier skoncentrowanych na narracji.

- Naprawdę podobało nam się tworzenie Fallout: New Vegas i ludzie naprawdę lubią tę grę. Bethesda postanowiła objąć inny kierunek dla marki Fallout. Nie ma w tym nic złego. To ich wybór. Są właścicielami i mogą robić z nią co chcą - powiedział Urquhart.

The Outer Worlds zadebiutuje w 2019 roku na PC, PS4 i Xbox One i ma być „RPG nowej generacji”. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: GameInformer

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Marta Kucharska

Contributor

Komentarze