Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oblivion był ładniejszy. Gracze krytykują oprawę Pokemon Legends: Arceus

15 lat rozwoju grafiki.

Pokemon Legends: Arceus już wkrótce po zapowiedzi na początku roku było krytykowane za jakość oprawy graficznej, odstającej - jak się wydaje - od obecnych standardów. Najnowszy trailer nie zmienił zdania wielu graczy.

Ci argumentują, że choćby The Legend of Zelda: Breath of the Wild - także gra w otwartym świecie - wyglądało dużo lepiej, więc tłumaczenie się niską wydajnością Nintendo Switch nie wyjaśnia sytuacji.

Furorę w serwisie Reddit zrobiła niedawno grafika zestawiająca Oblivion z 2006 roku z Arceus. „Niewiarygodne, jak wygląda piętnaście lat rozwoju gier” - brzmi tytuł wpisu, który zebrał niemal 90 tys. „polubień”.

„Legenda głosi, że biorą miliardy zarabiane na każdej kolejnej odsłonie Pokemon i pracują nad drugim modelem drzewa. Być może będzie gotowy do 2027 roku” - żartuje inny użytkownik.

„Spodziewacie się zbyt wiele po najlepiej sprzedającej się serii gier wszech czasów” - dodaje niejaki „bootleg-bean”. „To najlepiej sprzedająca się seria w ogóle. Nie tylko gier” - precyzuje kto inny.

Najnowszy trailer

Nie brakuje także nawiązań do obecnych wydarzeń. „Gry wideo są podobne do prawdziwego świata, ponieważ deforestacja jest problemem w obu przypadkach” - śmieją się użytkownicy.

Pokemon Legends: Arceus ukaże się na początku 2022 roku na Nintendo Switch. Wprowadzi szereg zmian do rozgrywki, choćby przeniesienie akcji do otwartego świata. Za projekt odpowiada studio Game Freak, czyli autorzy głównych tytułów z cyklu.

„Pokemony to taki tytan, Game Freak nie może dalej wydawać niedopracowanych gier. Każda krytyka postrzegana jest jako hejt. Chciałbym, żeby ludzie dostrzegli różnice w jakości między tytułami, jak Mario Odyssey/BoTW i Pokemon” - krytykuje nieco przytomniej jeden z fanów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze