Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia zapowiada monitor z odświeżaniem 500 Hz - we współpracy z Asusem

Idealny do gier esportowych.

Podczas konferencji na targach Computex, Nvidia zapowiedziała stworzony we współpracy z Asusem monitor ROG Swift 500HZ. Wyświetlacz ten - jak wskazuje nazwa - cechuje się rekordowo wysoką częstotliwością odświeżania, na poziomie pół kiloherca.

Kompaktowy ekran o rozmiarze 24 cali obsługuje rozdzielczość 1080p. Matrycę wykonano w technologii TN, która zapewnia bardzo niskie opóźnienia. „Na pokładzie” nie mogło również zabraknąć synchronizacji pionowej Nvidia G-sync oraz technologii Nvidia Reflex.

Producenci określają model jako „wyświetlacz esportowy o najniższych opóźnieniach i najwyższej częstotliwości odświeżania, jaki kiedykolwiek stworzono”. Całą prezentację można zobaczyć poniżej (fragment o monitorze od 45:25).

Dla porównania, większość monitorów o „wysokim odświeżaniu” oferuje częstotliwość na poziomie 120 - 360 Hz.

Nvidia oraz Asus nie ujawniły ceny nowego wyświetlacza. Można jednak przepuszczać, że sprzęt będzie kosztowny i skierowany do profesjonalnych graczy.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze