Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia zapowiada kartę Titan X

12 GB RAM-u specjalnie dla rzeczywistości wirtualnej.

Nvidia zapowiedziała nowy model karty graficznej podczas konferencji GDC. Titan X - bo tak nazwano urządzenie - posiada 12 GB pamięci.

„Najbardziej zaawansowane GPU w historii” ma być przeznaczone głównie dla coraz popularniejszych urządzeń rzeczywistości wirtualnej - sugerowali Tim Sweeney w Epic Games i Jen-Hsun Huang z Nvidii podczas prezentacji na scenie.

Urządzenia trafią do sprzedaży już „wkrótce”. Więcej szczegółów i danych poznamy na imprezie GTC, przeznaczonej właśnie dla producentów kart graficznych. Ta konferencja odbędzie się w dniach 17-20 marca.

O Titan X mówiło się nieoficjalnie już w styczniu. Wtedy sugerowano, że dostępny będzie także model z 6 GB pamięci GDDR5, a cena droższego urządzenia wyniesie 1349 dolarów (ponad 5000 zł).

Według niepotwierdzonych danych, urządzenie posiadać będzie 384-bitowy interfejs, a całość powstaje na nowym chipie GM200, bazującym na architekturze Maxwell.

Titan X na GDC. Fot.: Gamespot.
Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze