Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia nawiązuje współpracę z Ubisoftem

Gry producenta z najnowszymi efektami graficznymi.

Nvidia poinformowała o zawarciu „sojuszu” z Ubisoftem, dzięki czemu wersje PC Splinter Cell: Blacklist, Assassins Creed 4: Black Flag i Watch Dogs będą dostosowane właśnie do kart graficznych amerykańskiej firmy.

Dzięki podpisanej umowie w wymienionych tytułach zobaczymy efekty graficzne charakterystyczne dla Nvidii, w tym wygładzanie krawędzi TXAA, oświetlenie HBAO+ czy „zaawansowaną” teselację w DirectX 11.

„Rynek gier PC jest silniejszy niż kiedykolwiek, a Ubisoft rozumie, że gracze korzystający z komputerów wymagają wrażeń, które są niedostępne nigdzie indziej - chcą najwyższej rozdzielczości, najpłynniejszej animacji oraz najnowocześniejszych technologii” - twierdzi Tony Tamasi, starszy wiceprzewodniczący ds. materiałów i technologii w firmie Nvidia.

„Dzięki ścisłej współpracy z niewyobrażalnie utalentowanym zespołem kreatywnym firmy Ubisoft wprowadziliśmy w grach nowoczesne technologie, które umożliwiły nam stworzenie spektakularnie pięknych światów” - dodaje.

Tymczasem gracze ze Stanów Zjednoczonych, którzy mają już okazję grać w Splinter Cell: Blacklist, donoszą o sporych problemach z samym włączeniem tytułu i niską wydajnością. W Polsce najnowsze przygody Sama Fishera debiutują dzisiaj.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze