Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia chwali się nowym systemem generowania trawy w grach

Turf Effects.

Znany producent kart graficznych - Nvidia - rozwija także własne technologie wyświetlania obrazu, dodawane następnie do gier w ramach systemu GameWorks. Jedną z nowości jest moduł Turf Effects, odpowiedzialny za wyświetlanie trawy.

Nowa generacja?

„Technologia umożliwia użytkownikom symulowanie i renderowanie trawy na ogromną skalę, z realistycznymi reakcjami fizycznymi” - napisano w ogłoszeniu na oficjalnej stronie.

„Źdźbła trawy reprezentowane są przez proste modele, złożone z 3 trójkątów, aż do modeli z setek trójkątów na źdźbło, korzystając z płynnego przejścia pomiędzy stopniami szczegółowości.”

Nvidia zadbała także o realistyczne odwzorowanie praw fizyki na naszym wirtualnym trawniku, z osobnym cieniowaniem, kolizjami i zagięciami każdego listka włącznie.

Technologia Turf Effects dostępna będzie na początku przyszłego roku. Nie podano niestety, jak zastosowanie tej metody wpłynie na wymagania sprzętowe, ale zastosowanie płynnego poziomu detali nie powinno być zbyt obciążające.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze