Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nvidia chwali się kuriozalnym porównaniem - GeForce 3050 z RTX wydajniejszy od kart bez tej funkcji

Nie mogło być inaczej.

Nvidia opublikowała grafikę, chwalącą osiągi karty GeForce RTX 3050. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że firma porównuje wydajność z włączoną funkcją RTX do kart graficznych, które tej funkcji w ogóle nie obsługują.

Grafika informuje, że model RTX 3050 osiąga w grach Control i Minecraft z włączonym ray tracingiem ponad 60 FPS-ów, podczas gdy użyte do porównania modele wyświetlają, tak jak można by oczekiwać, 0 klatek na sekundę.

Źródło: Nvidia.com

Według serwisu Videocardz, przedstawione na wykresie porównanie jest co najmniej kuriozalne - producent mógł zamieścić zestawienie wydajności RTX 3050 w stosunku do, chociażby starszych modeli serii RTX 2000 lub podobnie wycenionych produktów konkurencji, co byłoby bardziej miarodajnym porównaniem.

Natomiast rzeczywistą różnicę między układami widać na przykładzie również uwzględnionej w wykresie gry Borderlands 3 - produkcja studia Gearbox Software działa niemal dwukrotnie płynniej na RTX 3050 niż pozostałych wymienionych GPU. Tutaj jednak mówimy o porównaniu bez włączonej funkcji RTX.

Karta RTX 3050 trafi do sprzedaży 27 stycznia. Sugerowana cena detaliczna w Europie wynosi 293 funtów (ok. 1300 zł).

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze