Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy zwiastun The Evil Within 2 przybliża postać Stefano Valentini

Zabójczy fotograf.

Bethesda opublikowała kolejny zwiastun powstającego The Evil Within 2. Trailer skupia się na niejakim Stefano Valentini - szalonym fotografie, z którym gracze zmierzą się podczas zabawy.

Mężczyzna był niegdyś korespondentem wojennym, ale w trakcie jednej z wypraw stracił oko. Tragedia sprawiła, że artysta postradał zmysły.

Wraz ze swoim aparatem Stefano szuka modeli do kolejnych zdjęć

Stefano zaczął miewać wizje, które wywołały u dawnego fotografa fascynację chwilami śmierci, czyli krótkimi momentami, gdy ludzie są - jak uważa Valentini - najpiękniejsi. Po powrocie z frontu, postanowił sam szukać modeli, których mógłby uwiecznić tuż przed zgonem.

Robienie artystycznych fotografii przedstawiających ostatnie tchnienie wiązało się jednak z zabijaniem osób, które trafiały na zdjęcia. Tyle że taka forma ekspresji nie spotkała się z uznaniem „prostaków” i „głupców”.

Stefano postanowił więc udać się do STEM - wirtualnego świata, gdzie nie ma żadnych ograniczeń. Podczas eksploracji zbudowanego wewnątrz cyfrowej rzeczywistości miasta Union gracze zobaczą szereg dzieł chorego artysty.

Zobacz: The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja

Natkną się też na samego fotografa, który w swoim następnym projekcie chce wykorzystać córkę głównego bohatera produkcji, Lily. W osiągnięciu celu Valentini pomoże Obscura - należący do szaleńca stary aparat fotograficzny ożywiony mocą miłości właściciela.

W The Evil Within 2 powróci znany z poprzedni części Sebastian Castellanos - były policjant, który musi ponownie udać się do tajemniczego, wirtualnego świata w systemie STEM, by rozwiązać zagadkę złowrogiej organizacji Mobius i uratować własne dziecko.

Trafimy do zupełnie nowych lokacji, spotkamy nowych wrogów, pojawi się także parę niedostępnych w pierwszej odsłonie gadżetów. Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z survival horrorem łączącym akcję, wysoki poziom trudności i skradanie.

The Evil Within 2 zadebiutuje 13 października na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze