Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy zwiastun The Evil Within 2 przybliża fabułę

Poszukiwania córki.

Bethesda opublikowała nowy zwiastun powstającego horroru The Evil Within 2 od studia Tango Gameworks. Nagranie nakreśla fabułę gry.

Produkcja kontynuuje wątki zapoczątkowane w pierwszej części cyklu. Powróci Sebastian Castellanos - były policjant, który ponownie musi udać się do tajemniczego, cyfrowego świata w systemie STEM.

Sebastian zrobi wszystko, by uratować córkę

Bohater stanie przed zadaniem odnalezienia własnej córki, która dotychczas była uznawana za zmarłą. Okazuje się, że złowroga organizacja Mobius wykorzystała umysł dziecka - Lily - jako główny rdzeń dla wirtualnej rzeczywistości.

Gracze pomogą Sebastianowi w uratowaniu dziewczynki. Nie będzie to jednak proste zadanie, zwłaszcza, że - jak sugeruje najnowszy zwiastun - najwyraźniej zniknęła i jest poszukiwana również przez swoich porywaczy.

Trailer ujawnia też, że brak kontroli nad rdzeniem niesie ze sobą poważne konsekwencje dla STEM. Cyfrowy świat nawiedzają potwory, które tropią i zabijają mieszkańców, zaś system zaczyna ulegać zniszczeniu.

Główną lokacją w wirtualnej rzeczywistości jest miasto Union. Bohater nie orientuje się tym razem w terenie i jest zupełnie zagubiony, ale musi odnaleźć umysł Lily.

Zobacz: The Evil Within 2 - Poradnik, Solucja

Jedną z innowacji w drugiej odsłonie są nieco obszerniejsze lokacje, które zaoferują większą - w porównaniu do oryginału - swobodę w eksploracji. Dzięki temu gracze otrzymają możliwość odszukania, a następnie zrealizowania zadań pobocznych.

Podczas zabawy spotkamy nowych wrogów, pojawi się także parę niedostępnych w poprzedniej części gadżetów. Pod względem rozgrywki mamy do czynienia z survival horrorem łączącym akcję, wysoki poziom trudności i skradanie.

The Evil Within 2 zadebiutuje 13 października na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze