Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy zwiastun Robinson: The Journey - gry VR od Cryteku

Początek przygody.

Deweloperzy ze studia Crytek opublikowali nowy trailer projektu powstającego z myślą o rzeczywistości wirtualnej - Robinson: The Journey.

Zwiastun jest wprowadzeniem do fabuły, która zostanie przedstawiona w grze. Akcję produkcji osadzono w przyszłości, kiedy to ludzkość potrafi eksplorować kosmos.

Wcielimy się w tytułowego chłopca, którego statek zostaje zniszczony w wyniku tajemniczej katastrofy. W ostatniej chwili rodzice wysyłają bohatera w kapsule ratunkowej, która rozbija się na niezbadanej dotąd planecie, zamieszkanej przez dinozaury.

Robinowi towarzyszyć będzie umieszczona w małym robocie (przypominającym Wheatleya z Portala 2) sztuczna inteligencja. Film sugeruje, że jest opiekunem dwunastolatka i w trakcie rozgrywki może udzielać małemu protagoniście cennych rad.

Produkcja tworzona jest w oparciu o silnik CryEngine, dzięki czemu - jak podkreślają autorzy - zaoferować ma wysoki stopień immersji. Rzeczywiście - w trailerze prezentuje się bardzo dobrze.

Data premiery Robinson: The Journey nie jest na razie znana. Gra ma być kompatybilna tylko z zestawem PlayStation VR i niewykluczone, że zostanie wydana w okolicy debiutu sprzętu. Urządzenie ukaże się na rynku 13 października.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze