Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy szef Warner Bros. chce więcej Harry’ego Pottera

Wspomina się o projektach na HBO Max.

Jakiś czas temu sfinalizowano fuzję pomiędzy Warner Bros. i Discovery, a na czele nowego bytu stanął niejaki David Zaslav. Menedżer już ogłosił zmiany w segmencie związanym z superbohaterami DC, a teraz okazuje się, że chce mocniej inwestować w świat Harry’ego Pottera.

Nieoficjalne informacje o planach dyrektora generalnego amerykańskiego koncernu pojawiły się w artykule opublikowanym na łamach renomowanego Wall Street Journal, który przedstawia sylwetkę aktualnego szefa firmy.

Dziennikarze, powołując się na osoby z otoczenia menedżera, twierdzą, że Zaslav chce powstania większej liczby projektów ze świata Harry’ego Pottera. Produkcje miałyby trafić na platformę HBO Max, choć nie jest jasne, czy mowa tylko o serialach, czy także filmach.

To nie wszystko, bo nowy dyrektor generalny Warner Bros. w najbliższych tygodniach zamierza podobno spotkać się z J.K Rowliing - autorką czarodziejskiego uniwersum - by przedyskutować różnorodne pomysły i koncepcje.

Zaslav jednocześnie rezygnuje z przedsięwzięć wcześniejszego kierownictwa. Przykładowo chce mniejszego nacisku na filmy tworzone dla HBO Max, by skupić się na premierach kinowych. W efekcie skasowano zapowiedziany już wcześniej obraz „The Wonder Twins” o duecie superbohaterskim DC - uznano, że budżet wynoszący ponad 75 milionów dolarów jest za duży jak na projekt na wyłączność streamingu.

Ostatnią produkcją ze świata Harry’ego Pottera jest „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”. Pozycja zarobiła dotychczas 379 milionów dolarów, co jest najgorszym wynikiem spośród tytułów w magicznym uniwersum.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze