Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Smartfon Samsung Galaxy S 4 wraz kontrolerem do gier

Pad przypomina ten z Xboksa 360.

Samsung zaprezentował najnowszą wersję swojego flagowego smartfona - Samsung Galaxy S 4. Światową premierę zaplanowano na kwiecień tego roku. Wśród nowych akcesoriów znalazł się dedykowany kontroler do gier, przypominający ten z Xboksa 360.

Wygląd i wielkość urządzenia jest bardzo podobna do Galaxy S 3 - nowy model jest jednak znacznie cieńszy. Grubość to jedynie 7,9 mm. Pełne wymiary: 136,6 x 69,8 x 7,9 mm. Waga - 130 g.

Nie znamy ceny. Eksperci szacują, że bez podpisywania umowy z operatorem zapłacimy ponad 2000 zł.

Galaxy S 4 wyposażono w 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli) oraz dwa aparaty fotograficzne. Tylny o rozdzielczości 13 megapikseli, a przedni 2 megapikseli. Filmy nagramy w Full HD.

Sercem smartfona będzie, w zależności od wersji, cztero- lub ośmiordzeniowy procesor taktujący z szybkością 1,9 GHz. Samsung wyposaży Galaxy S 4 w 2GB pamięci RAM oraz układ graficzny prawie tak wydajny jak ten zastosowany w iPadzie 4.

Dostępna będzie wersja z 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej, z opcją rozbudowy poprzez karty pamięci microSD o maksymalnej wielkości 64 GB.

Zapowiadana jest obsługa bezprzewodowych sieci Wi-Fi oraz 3G i LTE (znane też jako 4G). Na pokładzie znajdzie się system operacyjny Android 4.2.2.

Zobacz: Najlepszy smartfon do 1000 złotych - propozycje na rok 2017

Galaxy S 4 to nie tylko potężna moc obliczeniowa, ale także nowe funkcje. Smart Pause ma umożliwić obsługę telefonu za pomocą... oczu - gdy odwrócimy wzrok, odtwarzanie wideo zostanie zastopowane. Dzięki Air Gesture nowym Samsungiem pokierujemy także za pomocą gestów, nawet nie trzymając go w dłoni - zasada działania podobna do Kinecta. Jeszcze inną funkcją będzie S Health - wbudowany zostanie krokomierz i licznik spalanych kalorii.

Samsung przygotowuje również dedykowany kontroler dla gier. Będzie kompatybilny nie tylko z Galaxy S 4, ale także z innymi telefonami - podłączenia dokonamy poprzez Bluetooth. Urządzenie przypomina kontroler od Xboksa 360 - posiada d-pad oraz analog, choć nie ma triggerów. Zasilany jest bateriami (2xAAA). Nie podano ceny, ani nawet nazwy, ale akcesorium ma trafić do sprzedaży latem - informuje Engadget.

Na poniższym wideo, które przedstawia wszystkie funkcje smartfona możemy także zobaczyć, że używanie dotykowego ekranu będzie bezproblemowe nawet w rękawiczkach. Są też oczywiście rozmaite „nowinki”, jak na przykład możliwość wykorzystania kilku telefonów jako głośników do odtwarzania jednego utworu czy możliwość wyświetlania zawartości własnego ekranu na telefonach znajomych - ułatwi to choćby wspólne oglądanie zdjęć.

Tagi

Komentarze