Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy serial dokumentalny przybliży historię powstawania cyklu Wiedźmin

Pierwszy odcinek już dostępny.

Serwis Noclip opublikował pierwszy epizod nowego serialu dokumentalnego, który przybliży historię powstawania gier z serii Wiedźmin.

Na początku autorzy postanowili skupić się na twórcach cyklu, czyli studiu CD Projekt Red. W udostępnionym materiale przedstawiono więc dzieje polskiego zespołu.

W filmie Marcin Iwiński - jeden z założycieli firmy - opowiada nie tylko o działalności założonej w 1994 roku spółki, ale też o Polsce. Menedżer wspomina między innymi o życiu w czasach PRL.

Noclip przygotowuje łącznie sześć odcinków. Następny ujrzy światło dzienne w najbliższą, środę, 4 października, i skoncentruje się na pierwszych dwóch odsłonach Wiedźmina.

Kolejne epizody autorzy poświęcą tworzeniu świata w trzeciej części serii (premiera 6 października), projektowaniu zadań w Dzikim Gonie (9 października), procesowi tłumaczenia gry (11 października) oraz dbałości o detale (13 października).

W poszczególnych materiałach wystąpi „ponad tuzin” weteranów ze studia CD Projekt Red. Deweloperzy opowiedzą o różnych elementach związanych z rozwijaniem gier o przygodach Białego Wilka.

Dokument Noclip nie jest jedynym prezentującym historię cyklu. We wrześniu opublikowano film, w którym dogłębnie przedstawiono przebieg prac nad pierwszą produkcją z Geraltem w roli głównej.

Oba projekty powstały z okazji 10. urodzin Wiedźmina. Seria zadebiutowała w październiku 2007 roku wraz z grą opracowaną na bazie wiekowego już wtedy silnika Aurora - technologii napędzającej szereg starszych tytułów studia BioWare.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze