Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy PS Plus tuż za rogiem. W bazie PSN znaleziono kolejne klasyki

Do zabawy we wstecznej kompatybilności?

PS Plus Premium, czyli najdroższy plan odświeżonej wersji usługi, pozwoli grać w starsze tytuły w ramach wstecznej kompatybilności. Oficjalna lista gier nie jest znana, ale pojawiły się informacje o trzech pozycjach, które mogą otrzymać gracze.

Użytkownik forum Reddit o pseudonimie the_andshrew zauważył, że do bazy na serwerach PSN dodano dane trzech klasycznych produkcji od Bandai Namco - bijatyki Tekken 2, wyścigowego Ridge Racer 2 i logicznego Mr. Driller.

Wszystkie wymienione gry ukazały się na pierwszym PlayStation. Niewykluczone więc, że dostęp do nich uzyskają osoby z wykupionym PS Plus Premium, które właśnie zaoferuje wybrane pozycji z najstarszej konsoli Sony.

Najdroższy plan odnowionego PlayStation Plus pozwoli grać nie tylko w produkcje z PS1, ale również PS2 i PSP - abonenci pobiorą tytuły na dysk twardy lub uruchomią przez streaming. Subskrypcja umożliwi też zabawę w projekty z PS3, choć wyłącznie za pomocą chmury.

Tekken 2 może pojawić się w PS Plus Premium

Odświeżone PS Plus w Polsce zadebiutuje 22 czerwca. Sony szykuje trzy plany taryfowe - będący odpowiednikiem dotychczasowej usługi Essential (37 zł za miesiąc), zawierająca szereg gier z PS4 i PS5 do pobrania opcja Extra (58 zł) i wspomniane Premium (70 zł).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze