Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy minister finansów Grecji pracował w Valve jako konsultant

Powodzenia.

Ekonomista zatrudniony kilka lat temu przez Valve jako konsultant został nowym ministrem finansów w rządzie Grecji.

Yanis Varoufakis to urodzony w Atenach profesor ekonomii, poproszony w 2012 roku o przyjrzenie się fenomenowi wirtualnych rynków w grach wideo produkowanych przez Valve, takich jak Team Fortress 2 i Dota 2.

Szef Valve zauważył wtedy, że problemy z płatnościami bazującymi na różnych walutach przypominają nieco ówczesną sytuację Niemiec i Grecji, więc zgłosił się po pomoc do ekonomisty, prowadzącego popularnego bloga na ten temat.

„Zamiast próbować dalej emulować twoją osobę w mojej głowie, postanowiłem sprawdzić, czy sam nie byłbyś zainteresowany przyjrzeniem się naszej pracy” - napisał Gabe Newell.

„Gdy przeczytałem pierwszą linijkę tego maila, mój palec automatycznie powędrował na przycisk kosza” - komentował wtedy Varoufakis.

Varoufakis spotkał się z Newellem w Seattle, po czym niemal natychmiast podjął pracę jako konsultant. Teraz - trzy lata później - zamienia wirtualne kapelusze i skrzynki z przedmiotami na realne problemy greckich finansów, z rosnącymi długami i szalejącym bezrobociem na czele.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze