Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Meksyk następnym stanem w American Truck Simulator

Są pierwsze screeny.

Deweloperzy z SCS Software świętują pierwszą rocznicę premiery American Truck Simulator, zapowiadając plany na rozbudowanie produkcji o kolejne tereny - stan Nowy Meksyk.

„Gdy zaczynaliśmy kilka lat temu, dysponowaliśmy małym, pięcioosobowym zespołem, lecz nadal nie byliśmy pewni, czy będziemy w stanie finansować prace” - wspominają twórcy na oficjalnym blogu.

Ostatecznie udało się. American Truck Simulator, choć często krytykowane, spotkało się z ciepłym przyjęciem i pozwoliło SCS Software rozrosnąć się do ponad 20 pracowników.

„To nadal za mało. Dobrze wiemy, że fani chcą więcej treści, więcej pojazdów, więcej opcji, lepszą optymalizację, szybsze tempo publikacji. Aby zrealizować te założenia, nadal rozwijamy firmę. Docelową wizją jest co najmniej podwojenie wysiłków nad American Truck oraz Euro Truck 2” - dodają deweloperzy.

Na temat Nowego Meksyku nie dowiedzieliśmy się zbyt wiele. Nie podano planowanej daty debiutu. Poza samą zapowiedzią jest kilka screenów:

American Truck Simulator obejmuje obecnie Kalifornię, Nevadę i Arizonę, a skromny zakres mapy był jednym z częściej krytykowanych elementów po premierze dokładnie rok temu. Ostatnio wydano aktualizację, która zwiększyła skalę świata - z 1:35 na 1:20.

Wprowadzenie Nowego Meksyku oznacza dalszą podróż na wschód Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie twórcy pozostają w gorącej strefie klimatycznej, co zapewne przyśpieszy i ułatwi prace. Obranie kierunku na północ wymagałoby już większej zmiany scenerii.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze