Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Mass Effect powstaje - nad grą pracują "weterani" z BioWare

Projekt na wczesnym etapie rozwoju.
  • Zespół weteranów z BioWare pracuje nad kolejną częścią Mass Effect
  • Produkcja znajduje się jednak we wczesnej fazie

W komunikacie zapowiadającym remaster trylogii Sheparda ujawniono, że trwają prace nad zupełnie nową odsłoną serii Mass Effect.

Za projekt odpowiada „zespół weteranów” z BioWare, ale nie wyjaśniono, kto dokładnie jest częścią ekipy. Niewykluczone, że jednym z deweloperów jest Casey Hudson - reżyser pierwszych trzech części cyklu, a obecnie szef studia.

Twórcy pracują nad nakreśleniem wizji „następnego rozdziału w uniwersum Mass Effect”. Zaznaczono, że projekt wciąż znajduje się na bardzo wczesnym etapie rozwoju - autorzy nie mogą się doczekać, by opowiedzieć o grze, choć na razie nie mogą niczego ujawnić.

Ujawniona przez BioWare grafika - najpewniej związana z nowym Mass Effect

Ostatnią dużą odsłoną cyklu jest wydana w 2017 roku Andromeda. Produkcja spotkała się jednak z chłodnym przyjęciem, zaś w dniu debiutu zmagała się z licznymi błędami. Pojawiły się też niepotwierdzone informacje, że EA wstrzymało rozwój marki.

To nie pierwszy raz, kiedy BioWare wspomina o kolejnej grze z serii. Przy okazji wcześniejszych obchodów Dnia N7 - święta dla sympatyków kosmicznego świata - studio podkreślało, że codziennie „marzy o nowym Mass Effect”.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze