Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy gameplay z sieciowej gry Friday the 13th

Kilka minut w skórze zabójcy.

Firma Gun Media opublikowała nowy, przygotowany z okazji targów E3, materiał poświęcony sieciowemu Friday the 13th: The Game. Film zawiera fragmenty gameplayu z wczesnej wersji alpha gry.

W nagraniu pokazano rozgrywkę z dwóch różnych perspektyw - zabójcy Jasona Voorhesa i jednego z nastolatków.

W pierwszym przypadku zaprezentowano kilka umiejętności, którymi dysponuje morderca.

Psychopata może na przykład teleportować się w dowolne miejsce na mapie lub podświetlać swoje ofiary na czerwono, dzięki czemu są łatwiej dostrzegalne.

Jason potrafi również wykańczać przeciwników na kilka zróżnicowanych sposobów. W pewnym momencie rozbił jednej z pojmanych dziewczyn głowę o ścianę domku letniskowego.

Zabawa w skórze nastolatków wygląda nieco inaczej. Należy uciekać przed mordercą, starać się ciągle mylić trop.

W filmie widzimy, jak bohater próbuje ukryć się pod łóżkiem, wcześniej włączając radio i otwierając okno, sugerując prześladowcy, że wydostał się na zewnątrz mieszkania. Okazało się to jednak bezskuteczne.

Produkcja bazuje na słynnym filmowym cyklu horrorów „Piątek trzynastego” i nastawiona jest na rozgrywkę sieciową. Jeden z graczy wcieli się w znanego z kinowego pierwowzoru zabójcę Jasona Voorhesa, polującego na grupę siedmiu młodych osób, którymi pokierują pozostali użytkownicy.

Autorzy nie wykluczają, że dodadzą do gry wyzwania, które będzie można rozegrać w pojedynkę.

Friday the 13th: The Game ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4 jesienią tego roku.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze