Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Evil Genius od studia Rebellion będzie sieciową grą przeglądarkową

Dla serwisów Facebook i Zynga.

Studio Rebellion zajmuje się produkcją gry Evil Genius Online. To kontynuacja specyficznej strategii z 2004 roku, w której wcielaliśmy się w tytułowego Geniusza Zła pragnącego zdobyć władzę nad światem.

Screenshot z oryginalnej wersji z 2004 roku - rozbudowa bazy złoczyńców

Evil Genius Online będzie grą przeglądarkową dostępną w serwisach Facebook i Zynga - informuje Polygon. Produkcja doczeka się zaimplementowanych funkcji społecznościowych związanych z tymi platformami.

Gracze będą „tworzyć syndykaty zła, wysyłać szpiegów do kryjówek rywali i dokonywać aktów łapówkarstwa” - napisano w informacji prasowej. Deweloperzy z Rebellion obiecują, że podstawa rozgrywki pozostanie wierna tej znanej z oryginału. Możemy spodziewać się więc pokaźnej dawki poczucia humoru, elementów rozgrywki przypominających serię Sims oraz rozbudowy bazy i dowodzenia armiami poddanych w celu podbicia świata.

„Jako niezależni twórcy chcieliśmy skupić się na eksplorowaniu pola darmowych gier poza tytułami mobilinymi” - zaznaczył prezes studia, Jason Kingsley. „Powierzyliśmy to zadanie małemu zespołowi z Oxfordu, by stworzyli społecznościową grę nie tylko pociągającą, ale i imponującą pod względem technologicznym”.

„Zachowaliśmy też najważniejsze elementy oryginalnej wersji Evil Genius - konstrukcję bazy, elementy strategii oraz humor. To idealne połączenie”.

Evil Genius Online ukaże się jeszcze w 2013 roku. Jej twórcy, studio Rebellion, zajmowali się już tytułami takimi jak Sniper Elite V2, Rogue Warrior czy Aliens vs. Predator.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze