Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy, cieńszy model PlayStation Vita zadebiutuje 7 lutego w Wielkiej Brytanii

Za ok. 925 zł.

Sony potwierdziło, że nowy model przenośnej konsoli PlayStation Vita zadebiutuje w Wielkiej Brytanii już 7 lutego, wyceniony na 180 funtów (ok. 925 zł).

Urządzenie o oznaczeniu PCH-2000 zaprezentowano po raz pierwszy na targach Tokyo Game Show w ubiegłym roku, a wkrótce później konsola trafiła do sprzedaży w Japonii.

Odświeżony handheld jest o 20 procent cieńszy - wysokość wynosi 15 mm - i waży 219 g, czyli o 15 proc. mniej niż obecne modele. O godzinę zwiększono także żywotność baterii, oferując maksymalnie sześć godzin rozgrywki.

Największą zmianą jest zastąpienie ekranu OLED dotykowym wyświetlaczem LCD w rozdzielczości 960×544 i 16 milionach kolorów. W urządzenie wbudowano także 1 GB pamięci, przeznaczony na zapisane stany gier i mniejsze aplikacje.

Oryginalny model oraz PCH-2000, po lewej
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze