Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy bohater Overwatch 2 miał pomagać, a przeszkadza. Trolle zabijają nim towarzyszy

Chyba nie tak to miało wyglądać.

Życiodawca, czyli nowa postać z Overwatch 2, na razie dostępny jest tylko w trybach rozgrywki dowolnej, ale obecne w grze trolle już znalazły sposób, by wykorzystać jego zdolności do psucia zabawy towarzyszom z drużyny. Okazuje się, że jego główna umiejętność Pomocna Dłoń może być zarówno bardzo przydatna, jak i bardzo niebezpieczna.

Przypomnijmy, że umiejętność Pomocna Dłoń pozwala Życiodawcy wytworzyć długą linę, którą chwyci towarzysza i przyciągnie go do siebie - nieco podobnie do Scorpiona z Mortal Kombat. W domyśle skill ten miał pozwolić postaci ewakuować towarzyszy z niebezpiecznych sytuacji, odciągając ich poza zasięg wrogów.

Niestety, jak pokazują nagrania z mediów społecznościowych, nikczemni gracze wykorzystują zdolność postaci, aby wyrzucać towarzyszy poza mapę albo wpychać ich prosto pod ruchome elementy map, co zwykle kończy się śmiercią. Chociaż w przeszłości trolle wykorzystywały także inne postacie do uprzykrzania gry kompanom, to niestety w wypadku Życiodawcy ofiara nie ma możliwości uniknięcia przyciągnięcia.

@overwatch_two Lifeweaver Killing His Teammates For A Minute Straight 😌 credit:andrewjrt #overwatch #overwatch2 #ow #ow2 #overwatch2memes #overwatchclips #overwatchmeme #gaming #overwatchfunnymoments #overwatchtiktok #overwatch2edit #overwatch2tiktok #overwatch2clips #lifeweaver ♬ original sound - Overwatch 2

Pochodzący z Tajlandii medyk zostanie wprowadzony do podstawowych trybów gry dopiero 11 kwietnia. Pozostaje mieć nadzieję, że Blizzard do tego czasu zauważy, że jego zdolności nie są wykorzystywane poprawnie i wprowadzi poprawkę balansu, ograniczającą nadużywanie skilla.

Przypomnijmy, że oprócz Pomocnej Dłoni, Życiotkacz może także generować leczące kwiaty, ustawiać Platformę Płatkową działającą jak trampolina, a jego broń zadaje dość duże obrażenia jak na klasę wsparcia, dzięki czemu w dobrych rękach może być bardzo uniwersalną postacią. W podstawowych trybach zadebiutuje wraz z początkiem 4. sezonu Overwatch 2.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze