Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowiny ze świata Star Wars. Daty premiery seriali i projekt z Jude Lawem

Andor, The Mandalorian i nie tylko.

Wczoraj w kalifornijskim Anaheim rozpoczęło się Star Wars Celebration, czyli impreza dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. W trakcie prezentacji otwierającej wydarzenie ujawniono szereg wieści o nadchodzących projektach ze słynnego uniwersum.

Najważniejszą jest data premiery „Andor” - serialu, który jest prequelem filmu „Łotr 1”. Pierwszy odcinek na platformie Disney+ zadebiutuje 31 sierpnia, a kolejne będą udostępniane co tydzień. Pokazano również pierwszy zwiastun.

To nie wszystko, ponieważ jak poinformowali przedstawiciele Lucasfilmu, w sumie zaplanowano dwa sezony produkcji, zaś każdy złoży się z 12 epizodów. Prace nad drugą częścią rozpoczną się w listopadzie.

Projekt skupi się na losach tytułowego Cassiana Andora - szpiega znanego z „Łotra 1”. Do roli powróci Diego Luna, który podczas Star Wars Celebration ujawnił, że w pierwszych odcinkach grana przez aktora postać jest bardziej samolubnym bohaterem i dopiero w wyniku wydarzeń ukazanych w serialu stanie się osobą, jaką fani pamiętają z filmu.

Podano również przybliżoną datę premiery trzeciego sezonu „The Mandalorian”, który zadebiutuje w lutym 2023 roku. W nowych odcinkach Din Djarin wraz z sympatycznym Grogu udadzą się na Mandalore.

Uczestnicy Star Wars Celebration mogli obejrzeć pierwszy zwiastun kolejnej odsłony serialu. W materiale pojawiły się między innymi sceny ze spotkania głównych bohaterów z Bo-Katan - byłą przywódczynię Mandalorian, znaną z animowanych „Rebeliantów”. Niewykluczone, że dojdzie do konfrontacji między nią a Dinem.

Przedstawiono również szczegóły odcinkowej produkcji, nad którą pracuje Jon Watts - reżyser „Spider-Man: Bez drogi do domu”. Projekt o nazwie „Skeleton Crew” ukaże się w 2023 roku, a w obsadzie jest Jude Law - aktor znany między innymi z „Młodego papieża” i „Fantastycznych zwierząt” wcieli się w nieznaną na razie rolę.

Serial osadzono po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”, więc będzie rozgrywał się równolegle do „The Mandalorian” i „Ahsoki”. Fabuła skupi się na grupie pochodzących z małej planety dziesięciolatków, którzy muszą znaleźć nowy dom. Twórcy podkreślają, że choć historia skoncentruje się na młodych postaciach, obraz nie jest skierowany do dzieci.

Przypomnijmy, że dzisiaj na Disney+ zadebiutowały dwa pierwsze odcinki produkcji „Obi-Wan Kenobi”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Andor

TV show

Related topics
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze