Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe wydanie strategii Twierdza 2 przywraca tryb sieciowy

Tylko na Steamie.

Średniowieczna strategia Twierdza 2 z 2005 roku doczekała się reedycji. Produkcja o wiele mówiącym tytule Stronghold 2: Steam Edition jest już dostępna w sklepie Valve, co pozwoliło między innymi ponownie włączyć serwery trybu multiplayer.

Do 12 października trwa 15-procentowa przecena - grę można kupić za 12,74 euro (ok. 55 zł). Nowości oferowane są też jako darmowa aktualizacja dla posiadaczy oryginału na Steamie.

Czas na dożynki

„Nowe treści, odświeżona grafika i przeprojektowany interfejs przenoszą Stronghold 2 w czasy współczesne, zarówno dla weteranów, jak i początkujących” - czytamy w opisie.

Poza reaktywowanym trybem wieloosobowym są też osiągnięcia, zestaw map, cyfrowy album z grafikami koncepcyjnymi, ścieżka dźwiękowa do pobrania, kolekcjonerskie karty i wsparcie dla Warsztatu na Steamie, do łatwej publikacji i pobierania modów.

Serwery sieciowe Stronghold 2 zostały wyłączone - razem z szeregiem innych gier - w 2014 roku, wraz z zakończeniem działalności przez GameSpy. Ostatnio na reaktywację infrastruktury właśnie na Steamie pokuszono się w przypadku Star Wars: Empire at War oraz Star Wars: Battlefront 2 z 2005 roku.

Twierdza 2 od FireFly Studios debiutowała w 2005 roku. Twórcy przygotowali między innymi nowy silnik graficzny, 24 rodzaje jednostek, 140 budynków i innych konstrukcji oraz całe mnóstwo bitew i oblężeń do rozegrania.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze