Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe wieści o Starfield: single-player, świat, silnik i inne

Gra twórców Skyrima.
  • Todd Howard ujawnił nowe informacje o Starfield
  • Gra powstaje na mocno zmodyfikowanym silniku Creator Engine

Todd Howard z Bethesdy niedawno wziął udział w konferencji Develop: Brighton. W trakcie ponad godzinnego wystąpienia ujawnił kilka szczegółów na temat Starfield - powstającej gry RPG w realiach science-fiction.

Deweloper potwierdził wcześniejsze informacje - nowa produkcja będzie pozycją single-player, czyli nastawioną wyłącznie na przygodę w pojedynkę. Podkreślił, że w tytule zabraknie elementów rozgrywki wieloosobowej.

Poniżej pozostałe informacje:

  • zmieniono sposób przygotowywania etapów. Autorzy korzystają z narzędzia, które pozwala projektować lokacje za pomocą elementów generowanych proceduralnie, co przyspiesza prace nad dużymi obszarami. To nie oznacza, że gra będzie tworzyć losowe plansze - wszyscy gracze uzyskają dostęp do identycznie wyglądających aren;
  • Starfield powstaje na bazie silnika Creation Engine, ale znacznie zmodyfikowanym: Howard przekonuje, że skala zmian jest większa niż między Morrowindem a Oblivionem. Wdrożono nie tylko wspomniane elementy generowane proceduralnie, ale też ulepszono animacje, sztuczną inteligencję i wyszukiwanie ścieżek przez postacie niezależne;
  • w przyszłych grach Bethesdy postacie niezależne odegrają istotniejszą rolę, w planach również większe miasta;
  • Howard zapewnia, że w kolejnych produkcjach nie zabraknie obsługi modów;
  • nad Starfield pracuje nawet pięciokrotnie większa liczba deweloperów niż nad Skyrimem i Fallout 4. Projektem zajmują się trzy studia Bethesdy - w Dallas, Maryland i Montrealu. Czwarty zespół (z Austin) skupia się na rozwoju sieciowego Fallout 76;
  • Howard podkreśla, że jeszcze minie trochę czasu nim twórcy zaprezentują kosmiczną grę - autorzy chcą przedstawić tytuł bliżej premiery. Zaznacza jednocześnie, że termin wydania może się jeszcze opóźnić.

Przedstawiciel Bethesdy obiecał również, że zarówno Starfield, jak i The Elder Scrolls 6 w dniu debiutu trafią do abonamentu Game Pass na PC i konsolach Xbox.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze