Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe wideo od twórców modyfikacji przenoszącej Morrowind na silnik Skyrima

Informacje o postępach, wezwanie do współpracy.

Twórcy modyfikacji Skywind opublikowali nowe wideo poświęcone rozwojowi projektu. Grupa hobbystów zrzeszona wokół serwisu Morroblivion.com rozpoczęła prace w 2012 roku, celem jest przeniesienie The Elder Scrolls 3: Morrowind na silnik najnowszej części serii - Skyrima.

Z materiału dowiadujemy się, że zespół twórców wzbogacił się o wielu nowych członków - na początku było ich tylko ośmiu, dziś to już prawie osiemdziesiąt osób. Wśród współpracowników znajdują się graficy, scenarzyści, projektanci modeli 3D, a nawet aktorzy zajmujący się podkładaniem głosu postaciom.

Zadanie twórców jest bardzo wymagające, przede wszystkim dlatego, że wszystkie krainy należało stworzyć od nowa.

- Ze względu na przestarzały już silnik gry Morrowind, bezpośrednio zaimplementowane krajobrazy byłyby zbyt jałowe i puste jak na dzisiejsze standardy - zaznacza narrator. - Dlatego właśnie świat musiał zostać odtworzony, przy zachowaniu pierwotnej atmosfery.

Warto też zauważyć, że modyfikacja zaoferuje więcej postaci obdarzonych głosem, niż pierwowzór. Do nagrania pozostało jeszcze ok. 30 tysięcy linii dialogowych.

Projektanci podkreślają, że potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą przy wykańczaniu Skywind oraz testach wczesnej wersji modyfikacji. Chętni mogą zgłaszać się na oficjalnym forum.

Do uruchomienia Skywind wymagane jest posiadanie The Elder Scrolls 3: Morrowind z dodatkiem Bloodmoon i Tribunal oraz gry The Elder Scrolls 5: Skyrim.

Komentarze