Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe szczegóły i pierwsze screeny z Total War: Warhammer

Cztery frakcje w pełnej wersji.

Strategię Total War: Warhammer zapowiedziano w kwietniu tego roku za pomocą animowanego zwiastuna, lecz teraz twórcy oferują spojrzenie na pierwsze screeny, bardziej przypominające to, co zobaczymy podczas rozgrywki.

Pojedynek myśliwców

Jak wynika z zapowiedzi magazynu Game Informer, w pełnej wersji znajdziemy cztery frakcje. Deweloperzy pokazali jedno ze starć - Battle of Blackfire Pass. Tutaj ścierają się siły Imperium i Zielonoskórych. Dwie pozostałe armie to Krasnoludy i Nieumarli.

„Po obu stronach pokazano wielką różnorodność jednostek” - zauważył obecny na prezentacji dziennikarz. „Widok łowców czarownic i kapłanów atakujących linie trolli, pająków i goblinów był imponujący”.

Zgodnie z duchem bitewnego Warhammera, „mięso armatnie” uzupełniają znacznie potężniejsze, unikatowe postacie, takie jak latający nad bitwą Karl Franz czy magiczne konstrukty, jednym ciosem eliminujące zastępy żołnierzy.

Ważną częścią bitwy jest także magia. Jednostki rzucające czary są delikatne i trzeba je chronić przed atakami, ale mogą siać zniszczenie za pomocą zaklęć zasięgowych. Nawet kawaleria jest bardziej zróżnicowana, od jeźdźców na gryfach do pająków-wierzchowców.

Total War: Warhammer ukaże się na PC. Nie ujawniono nawet przybliżonej daty premiery.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze