Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe Silent Hill nadchodzi. Konami zaprasza na pokaz

Już w tym tygodniu.

Konami ogłosiło, że już w tym tygodniu przekaże „najnowsze wieści” na temat gier z serii Silent Hill. Specjalny pokaz online odbędzie się w środę, 19 października o godz. 23:00 czasu polskiego.

Widzisz to miasto w swoich niespokojnych snach? Najnowsze wieści o serii Silent Hill zostaną ujawnione podczas transmisji #SILENTHILL w środę, 19 października” - napisano w wiadomości w serwisie Twitter.

Jednocześnie Konami uruchomiło stronę internetową dla nowej gry, która prawdopodobnie będzie się nazywała po prostu Silent Hill. Możemy więc mieć do czynienia z rebootem znanej serii horrorów. Obecnie jednak na witrynie znajdziemy nic, poza logiem gry i zaproszeniem na wspomnianą wyżej transmisję.

Przypomnijmy, że seria Silent Hill zadebiutowała na pierwszym PlayStation w 1999, natomiast ostatnią wydaną odsłoną cyklu było Silent Hill: Downpour z 2012 roku. Jako ciekawostkę można dodać, że okalająca tytułowe miasteczko gęsta mgła początkowo była jedynie sztuczką programistów, aby znacznie zmniejszyć zasięg renderowania i zwolnić zasoby konsoli PS1, ale z czasem stała się jednym z najbardziej charakterystycznych elementów świata gry.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze