Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe plotki o survivalowej grze Blizzarda

Zapowiada się bajkowo.

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat survivalowej gry Blizzarda. Jak informuje nieoficjalnie redaktor Windows Central, gra będzie przypominała Ark: Survival Evolved i Fallouta 76.

Insider i redaktor serwisu Windows Central, Jez Corden, zdradził w podcaście Xbox Two kilka szczegółów z nadchodzącej gry Blizzard Entertainment:

- Survivalowa gra Blizzarda nosi tytuł roboczy „Odyssey” i wygląda niesamowicie. Widziałem nagrania z rozgrywki - powiedział Corden. - Pomyślałem, że wygląda jak Everwild. To baśniowa gra survivalowa, ale ma też sporo mechanik związanych z budowaniem baz, ma sporo mechanik związanych z handlem [gracze mogą otwierać własne sklepy – dop. red.] i pod tym względem przypomina mi Fallout 76.

Taka grafika towarzyszyła ogłoszeniu o pracę na oficjalnej stronie Blizzarda

Insider wspominał też, że w świecie gry widział maszyny „kojarzące mu się z alchemią, prawie steampunkowe”, a jako przykład handlu między graczami podał warzenie mikstur i sprzedawanie ich potem innym. Mimo to Corden nie sądzi, by była to gra MMO, a bardziej coś na wzór ARK: Survival Evolved – z walką w pierwszej osobie, w której można korzystać zarówno z łuku, jak i magii.

Informator twierdzi, że gameplay widział kilka miesięcy temu i gra może wyglądać w tej chwili zupełnie inaczej. Nie ma też pojęcia, kiedy można spodziewać się premiery, ani nawet porządnego pokazu i ogłoszenia właściwego tytułu.

Prace nad tajemniczym tytułem ogłoszono w styczniu tego roku. Jak dotąd nie znamy wielu szczegółów, ale wiemy, że będzie to wysokobudżetowa gra survivalowa, która zagości na PC i konsolach. Akcja ma zostać osadzona w zupełnie nowym uniwersum, niezwiązanym z żadną dotychczasową produkcja studia.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze