Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe modele Walkmanów z Androidem 12. Sony serwuje powrót do przeszłości

Kiedy smartfon to za mało.

W dobie smartfonów i innych urządzeń wielofunkcyjnych przenośne odtwarzacze muzyczne zdają się reliktami przeszłości. Mimo to Sony już jakiś czas temu postanowiło wyjść naprzeciw trendom i wskrzesić markę Walkman w stylu godnym XXI wieku.

Do sprzedaży w Japonii, Europie i Wielkiej Brytanii trafiły dwa nowe modele Walkmanów z systemem Android 12. Walkman NW-A300 to ulepszona wersja modelu NW-A105 z 2019 roku, który startował z Androidem 9. Urządzenie wyposażono w nowy system układowy i nieco odświeżono wizualnie. Wersja wyposażona w 32 GB pamięci kosztuje 399 euro, czyli około 1870 zł.

NW-A300 ma wymiary 56,6×98,5×12 mm, więc rozmiarami przypomina talię kart. Urządzenie dysponuje dotykowym ekranem LCD o przekątnej 3,6 cala, który pracuje w 60 Hz przy rozdzielczości 1280x720. Łączność odbywa się za pośrednictwem modułów Wi-Fi 802.11AC i Bluetooth 5. Oficjalna specyfikacja nie podaje pojemności baterii, jednak urządzenie ma wytrzymać 36 godzin odtwarzania muzyki w formacie FLAC 44,1 kHz oraz 32 godziny w przypadku FLAC 96 kHz.

Drugi z nowych modeli to NW-ZX700, który kosztuje 3540 zł. Urządzenie wyposażono we wzmacniacz z mocnymi kondensatorami do zasilania analogowego wyjścia audio. Walkman jest przez to większy od tańszego odpowiednika, a jego wymiary to 72,6×132 mm i aż 17 mm grubości. Sprzęt oferuje dwa wyjścia dźwięku - gniazdo słuchawkowe 3,5 mm oraz gniazdo audio 4,4 mm, które może zainteresować niektórych posiadaczy wysokiej klasy nagłośnienia.

Oba modele wykorzystują układ wzmacniacza cyfrowego S-Master HX obsługujący NativeDSD, czyli format Sony o wysokiej jakości używany choćby na płytach Super Audio CD. Funkcja DSEE Ultimate rzekomo potrafi poprawić jakość dźwięku dzięki sztucznej inteligencji nawet w przypadku streamowania muzyki z sieci w jakości 128 kb. Możliwe jest też symulowanie odtwarzania muzyki z płyty winylowej dzięki dedykowanemu układowi.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze