Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe MMO w świecie Warhammera 40k zapowiedziane na PC, PS4 i Xbox One

Od studia odpowiedzialnego za Naughty Bear.

Games Workshop kontynuuje politykę udzielania licencji na gry w świecie Warhammera 40,000 różnym podmiotom - zapowiedziano nową grę MMO na PC, PS4 i Xbox One.

Poprzedni tytuł tego typu - Dark Millenium - powstawał w THQ, ale w związku z bankructwem firmy prace przerwano.

Screen z oficjalnej strony

Nowe MMO zatytułowano Warhammer 40,000: Eternal Crusade. Za produkcję odpowiada studio Behaviour Interactive (dawniej Artificial Mind and Movement), wcześniej twórcy m.in. Wet i Naughty Bear.

Kanadyjskie studio założono w 1992 roku. Firma zajmowała się głównie grami na licencjach filmowych i konwersjami na różne platformy sprzętowe. Mimo tego, Behaviour zatrudnia podobno niemal 300 pracowników - wynika z oficjalnej strony internetowej.

Nie znamy jeszcze wydawcy Eternal Crusade. Premierę zaplanowano na 2015 rok.

Akcja przedstawiona będzie z perspektywy trzeciej osoby. Gracze wybiorą jedną z frakcji: Space Marine, Chaos Space Marine, Orków lub Eldarów.

Oficjalna informacja prasowa wspomina o bitwach dla tysięcy graczy i dostępie do charakterystycznych dla Warhammera 40k pojazdach. Lokacje będą generowane losowo.

Otrzymamy także możliwość zakładania własnych Battle Squads (zapewne na kształt gildii z innych MMO), z własnym zakątkiem wszechświata. Bazę dostosujemy do własnych potrzeb.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze