Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe fragmenty rozgrywki z platformówki Ratchet & Clank

Wycieczka po kanałach i nie tylko.

W najnowszym odcinku uruchomionego niedawno internetowego programu PlayStation Underground zaprezentowano kolejne fragmenty rozgrywki z nadchodzącej gry Ratchet & Clank.

W pierwszej części trwającego prawie 20 minut materiału główny bohater przemierza kanały miasta Blackwater na planecie Rilgar, gdzie stawia czoła ściekowym rybom i istotom przypominającym zielone gluty.

Druga sekwencja osadzona jest na powierzchni wspomnianej metropolii. Nie obyło się bez skakania i walki z kolejnymi przeciwnikami.

W ostatnich minutach pokazano natomiast poziom umiejscowiony za dnia.

W filmie zaprezentowano także tak zwane holokarty - po zebraniu określonego zestawu, można odblokować bonusy wpływające na działanie posiadany przez Ratcheta arsenał. „Kartoniki” zostaną rozsiane po różnych planetach i ich zdobycie może wiązać się z rozwiązaniem zagadek.

Nagranie pozwala też rzucić okiem na system rozwoju broni. Same „pukawki” i inne gadżety kupimy w sklepiku, do którego dostęp uzyskamy w określonych punktach na mapie.

Ratchet & Clank to remake pierwszej części serii o przygodach tytułowych bohaterów. Twórcy nie chcieli jednak tylko odświeżyć oprawy graficznej, dlatego otrzymamy niemal nową grę.

Znane z wydanego w 2002 roku na PlayStation 2 oryginału lokacje zostaną więc gruntownie przebudowane. Nie zabraknie też nowych poziomów i broni, w tym karabin zmuszający przeciwników do tańczenia w rytm muzyki disco.

Produkcja ukaże się 20 kwietnia na konsoli PlayStation 4. W tym samym czasie do kin trafi powiązany z platformówką film animowany o takim samym tytule.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze