Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe bronie i tryb rozgrywki w wiosennej aktualizacji Battlefielda 4

Zmiany także w Hardline.

Studio DICE opisało zmiany, jakie pojawią się w wiosennej aktualizacji strzelanki Battlefield 4. Łatka zadebiutuje w maju na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Nowy model obrażeń w BF4

Wśród nowości wymieniono pięć broni oraz kompletnie przeprojektowany balans walk, ze zmianami w obrażeniach czy odrzucie.

„Naszym celem było stworzenie wyraźnych ról dla klas broni, a także nagrodzenie umiejętności graczy poprzez zwiększenie odrzutu” - napisano w komunikacie.

Poprawiono także wykryte na wszystkich platformach sprzętowych błędy oraz stabilność w rozrywkach online.

Kolejną innowacją będzie powrót trybu rozgrywki Gun Master, znanego z dodatku Close Quarters do Battlefielda 3. Rywalizacja przypomina klasyczny drużynowy Deathmatch, ale gracze nie wybierają broni, lecz otrzymują kolejny model z listy - po dwóch zabójstwach.

Deweloperzy poinformowali osobo, że zmian doczekają się także fani Battlefield Hardline, choć w tym przypadku nie podano jeszcze żadnego terminu.

W planach dla nowszej odsłony serii jest przebudowanie systemu reputacji i balansu broni. Twórcy rozważają też zwiększenie wartości „tick rate” serwerów, co powinno przełożyć się na szybszą wymianę danych i płynniejszą rozgrywkę.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze