Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa rasa i profesje w dodatku Heavensward do Final Fantasy 14

Oraz kolejny raid.

Przedstawiciele Square Enix ujawnili kilka nowych szczegółów na temat Heavensward, czyli pierwszego dodatku do Final Fantasy 14: A Realm Reborn.

Au Ra

Najważniejszą innowacją jest kolejna rasa postaci - inspirowane smokami Au Ra, z długimi ogonami, łuskami i rogami.

Twórcy szykują także nowe profesje: machinist postawi na broń palną i budowę wieżyczek strzelniczych, a astrologian skupi się na leczeniu, wspomagając też towarzyszy. Już wcześniej ujawniono, że trzecim archetypem będzie dark knight, preferujący miecze dwuręczne.

Dowiedzieliśmy się również, że nowy raid dla zaawansowanych postaci zostanie umieszczony w fortecy Alexander. Kompozytor Nobuo Uematsu przygotuje muzykę dla dodatku, a w wersji kolekcjonerskiej znajdziemy figurkę smoka, album z grafikami koncepcyjnymi, płytę z filmami i kilka przedmiotów cyfrowych.

Heavensward ukaże się wiosną przyszłego roku. W warstwie fabularnej, rozszerzenie skupi się na tysiącletnim konflikcie pomiędzy państwem-miastem Ishgard i krainą Dravania. Zadaniem postaci będzie zaprowadzenie spokoju. Twórcy zamierzają też podnieść limit poziomów doświadczenia do 60.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze