Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa odsłona serii Arma to darmowa, mobilna strategia

Z budowaniem baz.

Na systemy operacyjne iOS oraz Android trafiła gra strategiczna Arma Mobile Ops, stanowiąca - jak sam tytuł wskazuje - mobilną odsłonę serii strzelanek.

Produkcja rozprowadzana jest za darmo i przypomina najpopularniejszych przedstawicieli gatunku, jak Clash of Clans czy Game of War: Fire Age. Budujemy więc własną bazę, tworzymy armie, bronimy umocnień przed atakami i napadamy na innych graczy. Jest też kampania fabularna.

Oceny użytkowników w App Store (iOS) oraz Google Play (Android) są najczęściej pozytywne, choć nie brakuje narzekań na błędy, a także nieco bardziej ogólnej krytyki pod adresem studia Bohemia Interactive, które - w oczach części osób - powinno zajmować się poważniejszymi sprawami.

„W pierwszej kolejności zawsze koncentrujemy się na najbardziej zaangażowanych fanach na PC” - zapewnia Marek Spanel we wiadomości prasowej. „Jednak wraz z szybkim rozwojem naszej firmy mamy nadzieję zapewnić interesujące wrażenia dla szerszej grupy odbiorców.”

„Widzimy ogromne zainteresowanie przeglądarkowym Mini DayZ, w które gra dwa tysiące osób dziennie. Chcieliśmy zapewnić coś fajnego dla fanów serii Arma. Mobile Ops to nasza pierwsza większa gra mobilna i na pewno planujemy kolejne” - wyjaśnił.

Nie brakuje oczywiście transakcji cyfrowych, wykorzystywanych głównie do ominięcia czekania na możliwość wykonania kolejnych akcji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły